Kamp Fenerinde Olması Gereken Özellikler

Kamp Fenerinde Olması Gereken Özellikler

Kamp fenerleri genellikle LED fenerler olarak da bilinmektedir. Kamp fenerleri özellikle düşük enerji tüketimi ile yüksek ışık kalitesi vermesi gerekmektedir. Kamp fenerleri özellikle kullanım sırasında yüksek ışık verimliliği sağlaması gerekmektedir. Kamp alanlarında bir sürü olumlu veya olumsuz unsurlar ile karşı karşıya kalmak mümkündür.

 Bu sebeple kamp fenerleri için en önemli unsurlardan biri ise su geçirmez özelliğine sahip olmasıdır. Kamp fenerinin su geçirmez özelliğine sahip olup olmadığını ambalaj üzerinde yer alan IPX damgasından anlamak mümkündür. Kamp feneri üretimi yapan firmalar eğer fenerin ambalajı üzerine IXP yazısı bulunduruyor ise müşterisine fenerin su geçirmez özelliğine sahip olduğunu garanti etmiş olmaktadır.

Kamp fenerinde özellikle aydınlatma mesafesinin maximum seviyede olması gerekmektedir. Kamp fenerleri kaliteli ve sağlam üretilmiş olmalıdır. Kamp fenerlerinde darbe geçirmez özelliği olması gerekmektedir. 

Kamp Sırasında Temin Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kamp yapacak olan kişinin yanına mutlaka alması gereken belli başlı önemli eşyalar bulunmaktadır. Kamp fereni, uyku tulumu, çadır, üzerinde uyuyabilmek için mat, yiyeceklerin tüketilmesini ve diğer aktiviteleri kolaylaştırmak için çok amaçlı çakı lazımdır.

Sırt çantası, termos veya matara, su filtresi, el feneri için bol miktarda pil, yastık ve battaniye, katlanır masa ve sandalye türleri, olumsuz hava koşullarına önlem alınması sebebi ile yağmurluk, şapka veya bandana gibi ürünler mutlaka kamp sırasında bulunması gerekmektedir.

Kamp Sırasında Kamp Fenerinin Önemi Nedir?

Özellikle ışık kaynağı olan yerlerden uzakta kamp yapacak kişiler için kamp fenerleri hayat kurtarıcı bir etki göstermektedir. Hava karardığında sizin kamp hayatınızı kolaylaştıracak en önemli kamp malzemesidir. Bunun yanı sıra kamp yaptığınız süre zarfı içerisinde herhangi bir kaybolma riski yaşar iseniz yerinizi belli etmek için kamp feneri kullanımı oldukça avantaj sağlamaktadır.

Feneri sürekli açıp kapatarak karşı tarafa kolay bir şekilde sinyal gönderebilirsiniz. Hava karardığında hareket özgürlüğünüz kısıtlanacaktır. Kamp fereni sayesinde aradığınız eşyayı rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Hareket özgürlüğünüzün kısıtlanmasına karşı kamp feneri kullanımı çözümlerin başında yer almaktadır. Kamp fereni sayesinde etrafınızı rahatlıkla görebilir ve herhangi bir tehlikenin size doğru gelip gelmediğini görebilirsiniz.

Etiketler: kamp feneri, kamp feneri alırken dikkat edilmesi gerekenler, led fener
Ocak 27, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.