Günlük Hayatta En Çok Kullanılan İç Giyim Ürünleri

Günlük Hayatta En Çok Kullanılan İç Giyim Ürünleri

Teknoloji ilerledikçe iç giyim ürünleri de değişim ve gelişim göstermiştir. Günümüzden çeşit çeşit, renk renk ve desen desen iç giyim ürünleri bulmak mümkündür. İç giyim ürünleri, atlet, külot, sutyen ve boxer gibi ürünleri kapsar.

İç Giyim Çeşitleri

Modanın gelişmesiyle İç giyim ürünleri de geniş bir renk ve çeşit yelpazesine sahip olmuştur. Her zevkten ve tercihten kişiye göre iç giyim ürünleri mevcuttur. Kadınlar için iç giyim ürünlerini sayacak olursak, bunlar; sutyen, külot, çıtçıtlı badi, jartiyer, korse ve kombinezon gibi ürünlerdir. Bunlar da kendi içlerinde çeşitlere ayrılabilir. Sutyen, göğüsleri koruyan, sarkmasını engelleyen ve dışarıdan belli olmasını engelleyen bir üründür.

Sutyenler de kendi içinde destekli, desteksiz, askılı, silikonlu, spor gibi çeşitlere ayrılır. Emziren anneler için de emzirme sutyenleri mevcuttur. Ayrıca son dönemlerde büstiyer tarzı sutyenler de moda olmuştur. Tanga da kadınlar için üretilen bir külot çeşididir. Erkek iç giyim ürünleri ise, atlet, boxer, slip, slip takımı olarak sınıflandırılabilir. Bu iç giyim ürünleri kumaşlarına göre de, pamuklu, dantelli, saten, penye, ipek ve deri olarak sınıflandırılabilir. Her vücut tipine uygun, çeşit çeşit, renk renk iç giyim ürünleri iki cins için de kolaylıkla ulaşılabilen ürünlerdir.

İç Giyim Ürünü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Değişik renk ve çeşitlerde iç giyim ürünleri cazip gelse de hem erkek iç giyim ürünlerinin hem de kadın iç giyim ürünlerinin öncelikle sağlığa uygun ve konforlu olması gerekir. Gün içinde sürekli cildimize temas eden iç giyim ürünleri cildimizi tahriş etmemeli ve hijyenik olmalıdır. Öncelikle pamuklu iç giyim ürünlerinin tercih edilmesi gerekir. Çünkü pamuklu iç giyim ürünleri vücuttaki teri emerken bakterilerin oluşmasını da engeller.

Naylon ve sentetik kumaştan yapılmış ürünler ise görüntü açısından daha cezbedici olsa da özellikle cildi hassas olan kişilerde alerji, kaşıntı ve tahrişe neden olabilir. İç giyim alırken bir diğer dikkat edilmesi gereken unsur ile ürünün bedeninize uygun olmasıdır. Olması gerekenden daha dar olan iç giyim ürünleri vücudu sıkıca sardığından hem konfor açısından rahatsızlık verir hem de vücuttaki teri hapsederek bakteri oluşmasına sebep olur.

Etiketler: iç giyim, içlik, fantezi iç giyim, kadın iç giyim, erkek iç giyim
Şubat 28, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.