Evde Köpek Besleyenlerin İhtiyaç Duyduğu Ürünler

Evde Köpek Besleyenlerin İhtiyaç Duyduğu Ürünler

İster yavru ister yetişkin olsun, evde köpek beslerken belli başlı ihtiyaçlar bulunur. Bilinçli ve dikkatli olmak, köpeğinizin hem sağlığını hem de psikolojik rahatlığını etkileyecektir. Onlarla bir yaşam sürerken hem onların hem de kendinizin özel alanları olması, iki taraf için de çok daha konforlu bir yaşam alanı sunacaktır.

Köpekler İçin Çit ya da Kafes

Yavru köpeklerin hem ilk tuvalet alışkanlığı edinimi için hem de ilerleyen süreçlerde kendilerine ait bir yatağı olacağı için, çit ya da kafes edinimi önemlidir. Köpekler tuvalet eğitimi konusunda sabır isteyen hayvanlardır. Alan daraltma yöntemi sayesinde tuvalet alışkanlığı kazandırmak için gerekli olan bu materyaller, ilerisi için de bir yatırımdır.

Köpek Maması

Köpeğin yaşı ve boyutuna göre seçim yapılması gereken mama konusunda, ilk önceliğiniz yavru ya da yetişkin köpek maması seçimidir. Yüksek protein düşük tahıl özellikli mama seçimi yapmalı, düzenli öğün saatlerinde köpeğinizi beslemelisiniz.

Köpek Mama ve Su Kabı

Köpek Mama ve su kabı seçiminde plastik ürünlerden kaçınmalısınız. Metal ürünler bu konuda hem devrilmeyi engeller hem de daha sağlıklıdır. Mama ve su kabı seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise köpeklerinizin erişebileceği ürünler olmasıdır. Standlı mama ve su kapları, yavru ve küçük ırk köpekler için uzanması zor ürünlerdir.

Köpek Yatakları

Yatak seçimi köpekler için bir hayli önemlidir. Kendi kullandığımız yastık ve minderler, köpekler için kemirme dürtüsü dolayısıyla tehlikeli olmakta, içlerinden çıkan pamuk ya da diğer materyalleri yutarak sağlık sorunları oluşturmaktadır. Ancak köpeklere özel üretilen yataklar çiğneme ve ısırmaya karşı dayanıklı, ayrıca onlar için çok daha konforludur.

Köpek Kemik ve Ödül Ürünleri

Özellikle yavru köpekler yaşadıkları diş kaşıntısı sürecinde sürekli olarak ısırma ve kemirme eğilimi gösterirler. Bu noktada sahiplere düşen doğru yönlendirme işi kemiklerle ya da çiğneme oyuncakları ile mümkündür. Köpekler sevilmeyi ve ödüllendirilmeyi seven canlılardır.

Ödül ürünleri bir ödül bisküvileri olabilirken, oyun düşkünü bir köpek için en sevdiği oyuncaklar da ödül olarak değerlendirilir. Ancak herhangi bir komut öğretmek için en kaliteli yöntem ödül mamaları kullanarak doğru davranışları pekiştirmektir.

Etiketler: köpek, köpek sevgisi, köpek ihtiyaçları, köpek ürünleri
Mart 05, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.