Evde Kedi Besleyecekseniz Bu Ürünleri Mutlaka Alın

Evde Kedi Besleyecekseniz Bu Ürünleri Mutlaka Alın

Özellikle ilk kez kedi sahibi olanların en çok ilgilendiği konulardan biri kedi için nelere ihtiyacı olacağıdır. Onunla birlikte bir hayat paylaşacağınıza göre, ona ait bir alan belirlemeli, kedinizin de kendini güvende hissetmesini sağlamalısınız. İki tarafın da hayatını kolaylaştıracak temel ihtiyaçlar bulunur.

Bu ihtiyaçları temin ettikten sonra bir kedi sahibi olmanız, işlerin yolunda gitmesini sağlayacaktır. Bir hayvan sahiplendiğinizde ilk görevinizin onu bir veteriner hekime götürüp, parazit aşılarını yaptırmanız ve genel sağlık durumu hakkında bilgi almanızdır. Ayrıca kedi için evinizi düzenlemeli, açık bırakmayı düşündüğünüz camlar için kedi koruyucular kullanmalısınız.

Kedi Taşıma Çantası

Kedi Taşıma çantası, özellikle kedi sahipleri için en önemli konulardan biridir. Eğer bir kediniz kaçarsa, istediği kadar size bağlı olsun yakalamanız bir hayli zor olacaktır. Ayrıca kaçması halinde başına beklenmedik bir kaza gelme ihtimali de bulunur. Bu durumların önüne geçmek için kedi taşıma çantasını kaliteli materyallerden seçmeli, kedinizin kolayca açıp içinden çıkabileceği bir ürün olmamalıdır. Bunun yanı sıra çanta seçimi yaparken kedinizin boyutunu göz önünde bulundurmalı, kedinizin ayakta durabileceği ve kendi etrafında dönebileceği boyutlarda bir çanta edinmelisiniz.

Kedi Kumu, Kum Kabı, Kum Küreği ve Paspas

Kediniz eve geldiği andan itibaren, doğru yönlendirmeler ile tuvalet eğitimine başlamalısınız. Bunun için gerekli olan kaliteli bir kum, kedinizin rahatça girip çıkabileceği yükseklikte bir tuvalet kabı, dışkıları toplayıp atabilmek için özel üretilmiş delikli bir kürek ve kumun etrafa yayılmasını engellemek ve kedinizin ayağındaki kumları dökebileceği bir paspas gereklidir.

Kedi Maması ve Mama Kabı

En önemli konulardan biri olan mama, kedinizin yaşına ve genel sağlık durumuna göre seçilmelidir. Yavrular için yavru kedi maması, yetişkinler için yetişkin kedi mamalarından seçilmeli, yağ ve protein oranlarına dikkat edilmelidir. Düzenli bir yeme programı oluşturulmalı, veteriner hekiminizin tavsiye ettiği ölçüde öğünler belirlenmelidir. Kediniz için Mama kabı da kedinizin kolayca dökebileceği ürünlerden olmamalı, yüksekliği de kedinize uygun olmalıdır.

Kedi Yatağı

Kediler günlerinin çoğunu yatarak geçirir. Bu süreçte onlar için doğru ve sağlıklı materyallerden üretilmiş bir kedi yatağı almalı ve ona yatağının orası olduğunu öğretmelisiniz.

Etiketler: kedi, petshop, kedi ürünleri, evde kedi besleme
Mart 03, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.