Evde Evcil Hayvan Besleyenlerin Kullanması Gereken Ürünler

Evde Evcil Hayvan Besleyenlerin Kullanması Gereken Ürünler

Evde bir hayvanla yaşamak çok keyifli ve eğlenceli olsa da, bazı konulara dikkat edilmesi gerekir. Çekirdek aileniz ile sizin için sorun teşkil etmeyen birçok konu, gelen misafirleriniz için rahatsız edici meselelere dönüşebilir. Bu süreçte bazı hayat kolaylaştıran ürünler ile bu sorunların üstesinden kolayca gelmeniz mümkündür.

Evde Beslenen Hayvanlar İçin Kafes Çözümü

Hem kedi hem de köpekler için ev içi kafesler pek çok konuda hayatlarınızı kolaylaştıracak ürünlerdir. Evinize gelen herkes kedinizi ya da köpeğinizi sevmek zorunda olmadığı gibi, alerjisi olan ya da korkan da pek çok insan bulunur. Bu noktada gelenleri rahatsız etmemesi için kedi ve köpeklerinizi belli süreliğine kafese koymak ya da başka bir odaya almak en ideal çözümü sunar.

Kedi ve Köpeklerdeki Koku Oluşumunu Engellemek İçin Yapılması Gerekenler

Kedi ve köpekler, her ne kadar evde ve temiz olursa olsun kendilerine has bir kokuya sahiptir. Bunun yanı sıra henüz tuvalet eğitimini tamamlamamış kedi ya da köpeğinizin yaptığı ufak tefek hatalar sonucu oluşan kokular da bu konuda etkendir.

Tüm bunlar için üretilmiş olan evcil hayvan koku giderici spreyler, tüm yüzeylerde kullanılabildiği gibi, ferah bir koku vererek oluşan kokuları yok eder. Ayrıca kedi ve köpekler için özel üretilmiş ve onlara hiçbir zararı olmayan parfümler de, evcil hayvanlarınızın yanınızda gezerken bile güzel kokmasını sağlar.

Kedi ve Köpek Tüyleri ile Baş Etmenin Yolu

Kedi ve köpekler bazı dönemsel tüy dökmelerin yanı sıra, genel olarak tüy dökmeye eğilimlidir. Bu tüyler kıyafetlerinize yapıştığı kadar, mobilyalarınıza, halılarınıza ve tüm yüzeylere ulaşabilir. Bu sorunla baş etmek için öncelikli olarak dostunuzu hekime götürmeli, neden tüy döktüğünü öğrenmelisiniz. Dökülen tüyler içinse tüy toplayıcı rulolardan edinmeli, gerek gördüğünüz alanlarda bu ürünle tüylerden kurtulmalısınız. Halı ve koltuklarınız için özel üretilmiş fırçaları kullanmalısınız.

Kedi ve Köpeklerde Yalnızlık Kaygısı

Hayvanlarınızın gün boyu yanında oturmanız mümkün değildir. Ancak yalnız kaldıklarında sorun çıkaran dostlarınız varsa, onlar için eğlenceli oyuncaklar ve lezzetli kemikler almalı, yalnız kaldıklarında bunları onlara vermelisiniz. İşlerinizi yapmanızı engelleyen tutumları engellemek için bu ürünler ideal ürünlerdir. Ayrıca eğitim ürünlerini kullanmalı, istenmedik tüm durumları pozitif eğitimle çözmelisiniz.

Etiketler: evcil hayvanlar, pet shop ürünleri, evcil dostlarımızın ihtiyaçları, petshop
Mart 02, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.