Cam Silerken Kullanılan Malzemeler Nelerdir ?

Cam Silerken Kullanılan Malzemeler Nelerdir ?

Cam silerken kullanılan temel ürünler olmakla birlikte isteğe göre farklı malzemeler de kullanılıyor. Cam silmek ev işleri arasında en zor işlerin başında gelir ve doğru silinmesi önemlidir. Bazen cam silindiğinde toz veya leke kalabiliyor. Bunun önüne geçebilmek için doğru malzemeler kullanmak gerekiyor. Cam silerken kullanılacak malzemeler denildiğinde akla ilk gelen kimyasallar oluyor. Ancak bunun yanında farklı malzemelerle de ayna gibi bir cama sahip olabilirsiniz.

 

Cam Silerken Kullanılacak Temizlik Ürünleri

Cam silmek için marketlerde satılan cam silme bezlerinden temin edebilir veya eskimiş kıyafetleri cam bezi olarak kullanabilirsiniz. Satın aldığınız bezler evde kullanacağınız bezlere göre daha işlevsel olabilir. Çünkü bu bezler mikro fiber olabilir ve camlarınızı daha kolay silmenize yardımcı olur. Evdeki bezlerle cam sildiğinizde camdaki lekeler tamamen geçmeyebiliyor veya toz kalabiliyor. Ayrıca üst katlarda oturan ve camları yüksek olan kişiler için cam silmek daha zor olabilir.

Bunun için bazı aletler kullanılabilir. Ucunda bez olan ve istenildiği kadar uzatılabilen çubuklar yardımıyla camların üst taraflarına kolayca ulaşılabilir. Ayrıca camı sildiğiniz 2 farklı bez olmalıdır. Cam silme bezi ayarlandıktan sonra marketlerden temin edebileceğiniz cam silme sularının yanında sirke, maden suyu veya limon suyu da kullanabilirsiniz. Cam silme suyuna birkaç kaşık sirke ekleyerek daha parlak camlara sahip olabilirsiniz. Cam silerken çamaşır suyu da kullanılarak lekeler daha çabuk çıkartılabilir.

Cam Silerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Cam silmeye başlamadan önce PVC temizliğinin yapılması önemlidir. PVC temizliğinde bulaşık süngeri ve bulaşık deterjanı kullanılabilir. Daha sonra cam silmeye geçildiğinde ilk olarak camın iç kısmından başlanmalıdır. Camın iç kısmı temizlenirken kullanılacak olan malzemeler cam silme suyu ve cam bezidir. Dış tarafı da uzatmalı bir bez yardımıyla silindikten sonra ayrı olarak kurulama bezi ile kurutulmalıdır aksi takdirde deterjan izleri kalacaktır.

Cam silme suyunun içine yumuşatıcı da koyulursa camların uzun süre temiz kalması sağlanmış olur. Bunun yanında sirkeli su ile de temizlenen camlar parlak ve temiz görünüm kazanır. Cam silerken bez yerine çek bas da kullanılabilir.

 

Etiketler: cam temizliği, cam silecek, cam suyu, oto cam silme, ev camı temizliği
Ocak 29, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.