Bulaşık Yıkarken Sünger Seçimi

Bulaşık Yıkarken Sünger Seçimi

Bulaşık her insanın gereksinim duyduğu gıdaları evinin ortamında aldıktan sonra mutfağında oluşan yıkanması gerek mutfak araç gereçlerinin tamamıdır. Her kadının özellikle yorgun olduğu zamanlarda gözünde fazlası ile büyüttüğü bulaşık yıkama derdi aslına bakılır ise sadece yemek kalıntılarını temizlemekten ibaret değildir. Çoğu zaman tabaklardan akıtılan yemek kalıntılarından çok daha tehlike içeren maddeler tabaklarda bırakılır. 

Bulaşık Yıkamak İçin En Sağlıklı Sünger Hangisidir?

Bulaşık yıkama konusunda çoğu kadının özen gösterip dikkat ettiği konu sadece bulaşık süngerinin temizlik esnasında gösterdiği performansıdır. Genelde göz ardı edilen ancak belki de yemek yenen araç gereçlerin temizliği esnasında kullanılan deterjan ve bulaşık süngerinin hangi ham maddeden üretildiğidir.

Nitekim yemek artıkları mutfak gereçlerinin üzerinden atılırken gözle görülmeyen pek çok mikrop sünger tarafından bırakılmış olabilir. Yaşanan bu can sıkıcı olay genellikle kalitesi düşük süngerlerde yaşanır. Piyasada birbirinden farklı çok çeşitli süngerler satılmaktadır. Hijyen konusunda en verimli sünger çeşidi %100 organik olan kabak lifinden üretilmiş olan kabak süngeridir. Kabak sünger çeşitlerine çoğu aktarlarda ve büyük süper marketlerde ulaşmak günümüzde çok kolaydır.

Bulaşık Süngerinde Bulunması Gereken Özellikler Nelerdir?

Bulaşık süngeri alımında bayanlar genelde önüne gelen sünger çeşidini satın alırlar. Bu davranışı sergilemelerindeki en büyük neden düşünce tarzlarıdır. Çoğu bayan bulaşık süngerleri için 'neticede hepsi aynı işlevi görüyor, seçmeye gerek var mı?' şeklinde düşünür. Hâlbuki piyasada satışta olan bulaşık yıkama süngerlerinin birbirlerinden çok fazla farkı vardır.

Çift taraflı bulaşık yıkama süngerleri ovma kapasitesine sahip olanlardır. İnatçı ve araç gereçlere tutunan kir ve yağları temizlemek konusunda süngerlerin bu çeşitleri son derece iyi performans gösterirler. Kimi sünger çeşitlerinde ise tırnak koruma oyukları bulunur. Bu oyuklar sayesinde temizleme işlemi yapılırken bulaşık deterjanının ya da araç gereçlerin tırnak ile teması engellenerek tırnakların zarar görmesi engellenmiş olur.

Başka bir sünger çeşidi de iri oluklu sünger çeşitleridir.  İri oluklu süngerler deterjanın daha çok köpürmesini sağlayarak iyi sonuçlar alınmasını sağlarlar. Üstelik iri oluklu sünger çeşitleri yumuşak yapıları ile kadınlar tarafından sevilerek kullanılırlar.

 

Etiketler: bulaşık süngeri, bulaşık süngeri seçimi
Ocak 15, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.