Balkanlarda 3 Ülke Turu Air Albania Havayolları ile 4 Gece 5 Gün Balkanlarda 3 Ülke Turu Air Albania Havayolları ile 4 Gece 5 Gün Balkanlarda 3 Ülke Turu Air Albania Havayolları ile 4 Gece 5 Gün Balkanlarda 3 Ülke Turu Air Albania Havayolları ile 4 Gece 5 Gün Balkanlarda 3 Ülke Turu Air Albania Havayolları ile 4 Gece 5 Gün Balkanlarda 3 Ülke Turu Air Albania Havayolları ile 4 Gece 5 Gün Balkanlarda 3 Ülke Turu Air Albania Havayolları ile 4 Gece 5 Gün Balkanlarda 3 Ülke Turu Air Albania Havayolları ile 4 Gece 5 Gün Balkanlarda 3 Ülke Turu Air Albania Havayolları ile 4 Gece 5 Gün Balkanlarda 3 Ülke Turu Air Albania Havayolları ile 4 Gece 5 Gün
 VİZESİZ

Balkanlarda 3 Ülke Turu Air Albania Havayolları ile 4 Gece...


  • Vizesiz
  • Air Albania Havayolları ile
  • Kuzey Makedonya –Arnavutluk - Kosova
  • 4 Gece 5 Gün
  • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
  • Oda Kahvaltı Konaklama
Balkanlarda 3 Ülke Turu Air Albania Havayolları ile 4 Gece 5 Gün olarak Modatatil.com' da sizlerle.

Balkanlar Bölge adını batıdan doğuya uzanan ve Bulgaristan’ı ikiye bölen dağ silsilesinden almıştır. Önceleri bu sıradağların adı olarak kullanılan Balkan, daha sonraları tüm bu bölge için kullanılmaya başlanmıştır. Balkanlar, güneybatıda Adriyatik Denizi ve İyon Denizi; güneyde Akdeniz; güneydoğuda Ege Denizi, Marmara Denizi; doğuda Karadeniz ile çevrili bir yarımadadır.

Bir çok medeniyete ve imparatorluğa ev sahipliği yapmış olan bu bölgeye seyahat ettiğinizde yerel halkın kültüründe, müziğinde, yemeklerinde ve geleneklerinde etkilerini görebilirsiniz. 

Balkanlarda 3 Ülke Turu Air Albania Havayolları ile 4 Gece 5 Gün olarak Modatatil.com' da sizlerle.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul – Tiran – Prizren - Üsküp

İstanbul Havalimanı gidiş terminalinde, Air Albania Havayolları kontuarında uçuşumuzdan 3 saat önce buluşuyoruz. Bu buluşma, heyecan ve macera dolu bir yolculuğun ilk adımı olacak. Air Albania havayollarının ZB1005 tarifeli seferi ile sabah 05:55’te, Arnavutluk’un büyüleyici başkenti Tiran’a hareket ediyoruz. Uçağımız havalandığında, İstanbul’un ışıltılı siluetine elveda diyoruz. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından, yerel saatle 06:35’te Tiran’a varıyoruz. Yeni bir ülkenin havasını içimize çekiyor, heyecanla giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz. Alanda bizi bekleyen özel aracımızla Prizren’e doğru yola çıkıyoruz. Yol boyunca manzaralar eşliğinde, yeni yerler görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Prizren’e vardığımızda, bu şehrin mimari silueti ve minarelerinden yükselen ezan sesleri bizi adeta zaman yolculuğuna çıkarıyor. Prizren, yol ve dükkân levhalarındaki Türkçe ibareleri ile Anadolu’nun Osmanlı dönemini hatırlatıyor. Sinan Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Bayraklı Camii ve Mehmet Paşa Hamamı'nı ziyaret ediyoruz. Her köşede tarihin ve kültürün izlerini sürerken, kendimizi bu büyülü atmosferin bir parçası gibi hissediyoruz. Prizren’deki serbest zamanın ardından, Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Üsküp’e vardığımızda, Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te, tarihi ve kültürel zenginliklerin izini sürüyoruz. Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han ve Taş Köprü, bizi geçmişin derinliklerine götürüyor. Vardar Nehri'nin kıyısında yürürken, nehrin karşı tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrediyoruz. Bu yürüyüş, bizi Makedonya Meydanı'na, Osmanlı Köprüsü'ne ve Davut Paşa Hamamı'na götürüyor. Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan Saat Kulesi’ni ve 14. yüzyıldan kalma Sultan Murat Camii’ni, İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Türk çarşısında serbest zaman geçirirken, geçmişin izleriyle dolu sokaklarda kaybolmanın keyfini çıkarıyoruz. Bu unutulmaz günün ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Üsküp Otelimizde.

Tiran - Prizren : 183 km | Prizren - Üsküp : 160 km


2.
Gün
Üsküp

Sabah kahvaltımızın ardından Tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile Matka kanyonu turumuzu gerçekleştiriyoruz. Matka Turunun ardından üsküp’te serbest zaman için Üsküp’e hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Extra olarak düzenlenecek Akşam eşsiz balkan müzikleri ve yemekleriyle süslenmiş, folklör ekibinin yöresel dans Showları ile eşsiz Balkan gecesi turumuz gerçekleşecektir. Geceleme Üsküp’de otelimizde.

Matka Kanyonu Turu Kişi Başı 20 Eur

Vodno Dağı'nın büyüleyici ormanları ve geniş otlakları arasında, doğanın eşsiz güzellikleriyle bezeli Matka Kanyonu'nu keşfetmeye hazır mısınız? Yaklaşık 5.000 hektarlık bir alanı kaplayan bu kanyon, sizi orta çağın mistik manastırlarına ve muhteşem bir yapay gölün huzur dolu manzaralarına götürecek. Bu turda, engebeli kayalıkların arasında dolaşırken, bölgenin farklı endemik bitki ve hayvan türlerine hayran kalacaksınız. Macera tutkunları için kano yapma fırsatı, suyun üzerinde adrenalin dolu anlar yaşatacak. Doğa severler ise yeşil patikalarda yürüyerek, her adımda doğanın sessizliğinde kaybolmanın keyfini çıkaracaklar. Matka Kanyonu'nda geçirdiğiniz bu unutulmaz anlar, ruhunuzu dinlendirirken kalbinizde derin izler bırakacak. Kendinizi doğanın kollarına bırakın ve bu eşsiz deneyimin tadını çıkarın!

Yemekli Balkan gecesi Turu Kişi Başı 40 Eur

Bu turumuzda, akşamı Balkanların büyülü atmosferinde unutulmaz anılarla doldurmaya hazır olun! Gecemiz, eşsiz Balkan müzikleri ve damak çatlatan geleneksel yemeklerle süslenmiş, enerjik folklor ekibinin göz kamaştırıcı yöresel dans gösterileriyle renklenecek. Ritmin ve melodilerin büyüsüne kapıldıkça, Balkan kültürünün derinliklerine doğru eğlenceli bir yolculuğa çıkacaksınız. Bu özel Balkan gecesi, sadece bir eğlence değil, aynı zamanda canlı bir kültürel deneyim olacak. Müzik ve dansın coşkusuyla dolup taşarken, geçmişin ve bugünün harmanlandığı, kalbinizi ısıtacak anılar biriktireceksiniz. Her bir nota ve her bir adım, sizi bu büyüleyici coğrafyanın sıcak atmosferine çekecek. Gecenin sonunda, bu muhteşem deneyimin verdiği mutlulukla otelimize transfer oluyoruz. Bu özel geceyi hafızalarınızdan silinmeyecek şekilde kalbinize kazıyacaksınız. Eğlence ve kültür dolu bu unutulmaz gece, Balkanların enerjisiyle ruhunuzu canlandıracak!


3.
Gün
Üsküp – Ohrid

Sabah kahvaltımızın ardından, eşsiz güzellikleriyle ünlü Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. Ohrid’e varışımızla birlikte, bu tarihi şehrin büyüleyici atmosferini keşfetmeye başlıyoruz. Osmanlı'nın Balkanlardaki önemli üslerinden biri olan tarihi Ohrid şehrini tanıtan turumuzda, kendimizi tarihin derinliklerinde bir yolculuk yaparken bulacağız. Turumuz sırasında, 9. yüzyılda Kiril alfabesini geliştirdiklerine inanılan Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı'nı ziyaret edeceğiz. Aya Sofya Kilisesi'nin mistik atmosferini soluyacak, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro'nun büyüsüne kapılacağız. Çınar Meydanı'nda tarihin izleriyle dolu sokaklarda dolaşacak, Türk Çarşısı'nda geçmişin ve bugünün harmanlandığı bir atmosferde kaybolacağız. Halveti Tekkesi'nin huzur veren ortamını deneyimleyecek, Yeni Çarşı'da ve Ohrid Pazarı'nda yerel kültürle iç içe olacağız. Ve tabii ki, masmavi suları ve etkileyici manzarasıyla ünlü Ohrid Gölü de göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzun ardından, dileyen misafirlerimizle birlikte ekstra olarak düzenlenecek olan Ohrid Tekne Turu'na katılıyoruz. Bu turda, Ohrid Gölü'nün eşsiz güzelliklerini su üzerinde keşfedecek, gölün huzur veren sularında keyifli anlar yaşayacağız. Teknede geçireceğimiz bu zaman, tatilimizin unutulmaz anılarından biri olacak. Turlarımızın sonunda otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Ohrid Otelimizde

Ohrid Tekne Turu Kişi Başı 25 Eur

Ohrid Eski Kenti çevresinde unutulmaz bir panoramik tekne turunun keyfini çıkarmaya hazır mısınız? Bu turda, kıyıya yakın seyrederken şehrin tarihi dokusunu ve büyüleyici manzaralarını yakından göreceğiz. Dönüş yolunda ise, kıyıdan daha uzağa açılarak tüm Eski Kent'in eşsiz panoramik manzarasını hayranlıkla izleyeceğiz. Göreceğimiz en önemli yerlerden biri, balıkçı yerleşimi Kaneo. Burada, 15. yüzyılın ortalarından kalma ve Ohri Gölü'ne bakan bir uçurumda yer alan Aziz John Kilisesi'ni keşfedeceğiz. Bu kilise, sadece tarihi değeriyle değil, aynı zamanda muhteşem konumu ve büyüleyici manzarasıyla da ünlüdür. Ohri'nin en çok fotoğraflanan ve en ikonik yapılarından biri olan bu kilise, bizlere harika fotoğraf fırsatları sunacak. Bu panoramik tekne turunda, gölün huzur veren sularında ilerlerken, Ohrid'in tarihi ve doğal güzelliklerinin tadını çıkaracağız. Her anı unutulmaz kılacak bu deneyim, tatilimizin en özel anılarından biri olacak.


4.
Gün
Ohrid

Sabah kahvaltımızın ardından Tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile Extra olarak düzenlenecek Resne Manastır Turu ve St. Naum Turuna Katılıyoruz. Geceleme Ohrid Otelimizde

Resne – Manastır Turu Kişi Başı 40 Eur

Bu turumuz, özel otobüs ile Resne’ye doğru hareket ederek başlıyor. Yol boyunca, İttihat ve Terakki’nin en ünlü üç isminden biri olan ve Türk-Yunan savaşındaki katkılarıyla tanınan Resneli Niyazi’nin sarayını panoramik olarak göreceğiz. Varışımızın ardından, Manastır (Bitola) kent gezimize başlıyoruz. Burada, ilk olarak Türk Çarşısı’nı ve Bedesten’i keşfedeceğiz. Ardından İshak Camii ve Yeni Camii'yi ziyaret edeceğiz. Turumuzun en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi ve Atatürk Müzesi, bu gezinin zirve noktaları olacak. Bu etkileyici ve öğretici turu tamamladıktan sonra Ohrid’e geri dönüyoruz.

St Naum Turu kişi Başı 25 Eur

Ohrid Gölü'nün kaynağının ve St. Naum Manastırı'nın bulunduğu, "Balkanlar'da Cennetten Bir Köşe" olarak adlandırılan St. Naum'a doğru heyecan verici bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu büyüleyici yerde, doğanın kalbinde yer alan manzaraların eşsiz güzelliklerini fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Serbest zamanımızda, bu tarihi ve doğal harikayı keşfetmenin keyfini çıkaracağız. Unutulmaz anılar ve harika fotoğraflarla dolu bir günün ardından, Ohrid'e geri dönüyoruz.


5.
Gün
Ohrid – Tiran

Sabah kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltarak otelimizden ayrılıyor ve Arnavutluk'un başkenti Tiran'a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Bektaşiliğin Avrupa'daki merkezi olarak kabul edilen Tiran'da, 1789 yılında yapımına başlanan ve 1923 yılında tamamlanan Ethem Bey Camii'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Tiran'ın sembolü olan ve 1821 yılında Ethem Bey tarafından yaptırılan saat kulesini, İskender Meydanı'nı ve İskender Bey Heykeli'ni görüyoruz. Ayrıca, 1999 yılında İşkodralı çocuklar tarafından isyan sırasında atılan kurşunların eritilmesiyle yapılan Barış Çanı da turumuzun önemli duraklarından biri olacak. Turumuzun bitiminde serbest zamanımız olacak ve rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer edileceğiz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Air Albania Havayolları'nın ZB1003 tarifeli seferi ile 20:20’de İstanbul’a hareket edeceğiz. Saat 23:00’de İstanbul Yeni Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatinizde tekrar görüşmek dileğiyle siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

EK BİLGİLER

GENEL ŞARTLAR

1- Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

2- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Acente gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Acenteden alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Acenteden bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Acenteden tarafından iptal edilmesi durumunda Acenteden herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Acente sorumlu tutulamaz.

3- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Acente iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

4- Turlarımızda, ulaşımlara ait biletler rezervasyon anında düzenlenmektedir. Tur hareket tarihine 30 günden fazla süre kala yapılan iptallerde, iptal & değişiklik ve iade hakkı olmayan bu uçuş bilet bedelleri, cezai tutar olarak yansıtılacaktır.

5- Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Acenteye yazılı olarak bildirmek koşulu ile Acente tarafından hava yolu firmasına ödemesi yapılmış ve/veya taahhüt altına alınmış uçak biletleri hariç cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda uçak bileti bedelinden geriye kalan tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Acente ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

6- Programda belirtilen turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Turlar sırasında misafirlerimize farklı rehberler eşlik edebilir.

7- Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

8- Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ilave turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

9- Speed Boatlar ile yapılacak olan turlarımızda dikkat edilmesi gereken hususlar; tekneye binmeden hemen önce ağır yemek yenmemesi ve fazla miktarda su içilmemesi. Mide, Bel, Boyun şikayetleri olanlar ile hamile misafirlerimizin durumlarını rehberlerine bildirmeleri gerekmektedir.

10- Fiyatlara dahil olan hizmetler alanında belirtilen tur yada yemek hizmetlerine katılım sağlanmaması halinde iadesi yoktur

11- Acente hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.

12- Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

13- 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.

14- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.

15- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

16- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.

17- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Acente sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

18- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, Acente sorumluluğunda değildir.

19- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.

20- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

21- Acente misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Acente iptal koşulları geçerli olacaktır.

22- Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Acente tarafından bildirilecektir.

23- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Aente tarafından bilgi verilecektir.

24- Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

25- Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

26- Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.

27- Acente tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Acente tarafından garanti edilemez.

28- Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

29- Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.

30- Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.

31- Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.

32- Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).

33- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

34- Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

35- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

36- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.

37- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

38- Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

39- Acente zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

40- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Acente sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

41- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

42- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Acente herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

1- Misafirlerimizin pasaportlarının seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

2- Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

3- Bu turdaki ülkelere giriş için vizeden muaf olunması Ve Vize alınmış olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

4- Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Acente sorumlu olmayacaktır.

5- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

6- 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#MTWTB021
LOKASYON:
Balkanlar (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı gidiş terminalinde, Air Albania Havayolları kontuarında uçuşumuzdan 3 saat önce buluşuyoruz.
BİTİŞ:
Air Albania Havayolları'nın ZB1003 tarifeli seferi ile 20:20’de İstanbul’a hareket edeceğiz. Saat 23:00’de İstanbul Yeni Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu.
İPTAL POLİTİKASI:
Turlarımızda, ulaşımlara ait biletler rezervasyon anında düzenlenmektedir. Tur hareket tarihine 30 günden fazla süre kala yapılan iptallerde, iptal & değişiklik ve iade hakkı olmayan bu uçuş bilet bedelleri, cezai tutar olarak yansıtılacaktır.
Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Acenteye yazılı olarak bildirmek koşulu ile Acente tarafından hava yolu firmasına ödemesi yapılmış ve/veya taahhüt altına alınmış uçak biletleri hariç cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda uçak bileti bedelinden geriye kalan tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Acente ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.


TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR
20 EUR
Matka Kanyonu Turu
40 EUR
Yemekli Balkan gecesi
25 EUR
Ohrid Tekne Turu
40 EUR
Resne – Manastır Turu
25 EUR
St Naum Turu

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
100 EUR
Full Paket : 150EUR Yerine 100 EUR (Yemekli Balkan gecesi Turu Kişi Başı : 40 Eur Matka Kanyonu Turu Kişi Başı : 20 Eur Resne – Manastır Turu Kişi Başı 40 Eur Ohrid Tekne Turu Kişi Başı 25 Eur St Naum Turu Kişi Başı 25 Eur (Full Paket Alan Misafirlerimize 1 Gece Otelde Akşam yemeği + Balkan Gecesi olmak üzere 2 akşam Yemeği ücretsiz Sunulacaktır.))
30 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 yaş üstü ) (Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası 65 yaş üstü)
50 EUR
İptal Güvence Paketi (İptal Güvence paketi uygulaması ile misafirlerimize, her koşulda rezervasyonlarını cezasız iptal etme hakkı sunuyoruz. Bu uygulama ile turun hareket tarihinden 10 iş günü öncesine kadar rezervasyonunuzu iptal etmeniz mümkün. Rezervasyon iptalinde, tur ücretinin tamamı iade edilirken iptal güvence paketi bedeli ve varsa ek hizmet bedelleri (Vize, sigorta vs) iade edilmez.)
15 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 yaş altı ) (Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası 65 yaş altı)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın5 Gün
Balkanlar
MTWTB021

449

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:
• Air Albania Havayolları ile İstanbul - Tiran - İstanbul parkurunda gidiş dönüş uçak biletleri
• 4* Otel Kategorisinde 2 Gece Üsküp ve 2 Gece Ohrid olmak üzere toplam 4 gece konaklama
• Sabah kahvaltıları
• Programda Belirtilen tüm transferler
• Programda belirtilen şehir turları
• Gümrük Vergileri
• Şehir vergileri
• Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
• Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 150.-TL
• Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar) : 15.-Eur
• Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası) : 30.-Eur
• Öğle Yemekleri
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Gerekliyse PCR Test ücretleri