Aktau-Çöl Safari-Bakü Turu 7 Gün Pegasus Hava Yolları İle VİZESİZAktau-Çöl Safari-Bakü Turu 7 Gün Pegasus Hava Yolları İle VİZESİZAktau-Çöl Safari-Bakü Turu 7 Gün Pegasus Hava Yolları İle VİZESİZAktau-Çöl Safari-Bakü Turu 7 Gün Pegasus Hava Yolları İle VİZESİZAktau-Çöl Safari-Bakü Turu 7 Gün Pegasus Hava Yolları İle VİZESİZAktau-Çöl Safari-Bakü Turu 7 Gün Pegasus Hava Yolları İle VİZESİZAktau-Çöl Safari-Bakü Turu 7 Gün Pegasus Hava Yolları İle VİZESİZAktau-Çöl Safari-Bakü Turu 7 Gün Pegasus Hava Yolları İle VİZESİZAktau-Çöl Safari-Bakü Turu 7 Gün Pegasus Hava Yolları İle VİZESİZAktau-Çöl Safari-Bakü Turu 7 Gün Pegasus Hava Yolları İle VİZESİZAktau-Çöl Safari-Bakü Turu 7 Gün Pegasus Hava Yolları İle VİZESİZAktau-Çöl Safari-Bakü Turu 7 Gün Pegasus Hava Yolları İle VİZESİZAktau-Çöl Safari-Bakü Turu 7 Gün Pegasus Hava Yolları İle VİZESİZ
 VİZESİZ

Aktau-Çöl Safari-Bakü Turu 7 Gün Pegasus Hava Yolları İle...


  • Vizesiz
  • 7 Gün
  • Pegasus Hava Yolları İle
  • Bölgesel Yerel Türkçe rehberlik hizmeti
  • Programda belirtilen tüm Yemekler ve kahvaltıları dahildir.
Aktau-Çöl Safari-Bakü Turu. 7 Gün Pegasus Hava Yolları İle VİZESİZ olarak katılacağınız bu tura hayran olacaksınız.

Aktau Beyaz şehir anlamına gelen bu güzel Kazakistan şehrinde kiliseleri, meşhur liman ve rıhtımını gezebilir, Çöl safarisi kapsamında Kılızkup kanyonunda öğle yemeği yiyip Bozjyra Mars Panoraması'nı izleyebilir, çöl de gece kayan yıldızları takip ederek çadırlarda geceleyebilirsiniz.  Ayrıca Tuzbayır'ın güzelliğine doyamayacaksınız.

Tabiri caizse zıtlıklar şehri Bakü'de eski ve yeni şehrin kombinasyonuna hayran kalacaksınız. Şehitlik, Nizami Caddesi, Çeşme Meydanı, Nizami Ganjavi, Rasul Zade Caddesi, Unesco korumasındaki Şirvanşahlar Sarayı, Muhammed Camisi, Kervansaray (Bukhara) Multani, Kız Kalesi Aktau-Çöl Safari-Bakü Turu kapsamında görülecek yerler arasındadır. TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul Aktau

Bugün saat 19:00’da İstanbul SABIHA GÖKÇEN HAVALİMANINDAtur rehberimiz ile buluşuyoruz. PEGASUS HAVAYOLLARI AKTAU (SCO) uçuşu için check in işlemlerimizi yapacağız. Uçak saatimiz 22:00. 

2.
Gün
Aktau ( Kazakistan )

Bugün 02:55 ‘de KAZAKİSTAN Aktau şehircine ulaşıyoruz. Varışta karşılanmam ve otelimize transferimiz yapılıyor. Otele girişimizi yapacağız. Dinlenmeyi takiben Kahvaltı alıyoruz. Bugün saat 09:30’da AKTAU şehir turumuz başlıyor.

Tur programı, Aktau'daki otelden başlayarak Tarih Müzesi, Ortodoks Kilisesi, Blagoveshchensk Toplantı Evi, Beket-Ata Camii ve Taras Shevchenko Anıtı gibi önemli noktaları içermektedir. Tur sırasında Aktau şehir rıhtımı, Kretase burnu, İntmak merkezi şehir bölgesi ve şehrin eski bölümü de gezilecek yerler arasındadır. Ayrıca, Ana Meydan ve Aktau limanı da tur kapsamında ziyaret edilecektir. Tüm tur boyunca rehberimiz ve şoförümüz sizinle olacak ve tüm izlenimlerinizi otelinize geri taşıyacaklar. Bu turla birlikte unutulmaz deneyimler yaşayacak ve otelinize geri dönerek seyahatinizi tamamlayacaksınız. AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme otelimizde
Konaklama: Aston Hotel 3*+ VB.
3.
Gün
Aktau- Kızılkum - Bozjyra [ ÇÖL SAFARİ ]

Bugün otelde alacağımız kahvaltı sonrası ÇÖL SAFARİ programı başlıyor. 1gece2gün sürecek bir program yapacağız.

850 Km ON-ROAD and 200 km OFF-ROAD

NOT: Bu gece çölde çadırlarda konaklayacağız. Bir gecelik ihtiyaçlarımızı sırt çantalarımıza almalıyız. Valizlerimiz şehir otelindeki emanet odalarında saklanmalıdır.

Maceranız sabah 9:00'da Aktau Şehrinden başlıyor.

Kızılkum: Öğle yemeğine kadar Kızılkup Kanyonu'na varacağız. Renkli kanyonun tadını çıkarabilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Bir saat içinde Bozjyra'nın Mars Panoraması'na varacağız. Burada, sizi çevreleyen doğal güzelliğin büyüsüne kapılarak sonsuza kadar kalmaya karar verebilirsiniz.

Bozjyra Tepesi: Ardından, 20 dakikalık kısa bir yolculuk bizi Crest Panorama'ya götürüyor. Bazıları onu suyun altına batmış bir gemiye benzetirken, diğerleri onu bir ejderhanın tepesi olarak görüyor. Bu nefes kesici manzara Kazakistan'ın en ikonik manzaralarından biridir.

Bozjyra Fangs Oluşumu: Tepeden yola çıkarak Fangs Oluşumu'na ulaşmak için yaklaşık bir saat yolculuk yapacağız. Büyüleyici Bozjyra kanyonlarından geçerek, hayranlık uyandıran panoramaya tanık olmak için 20 dakikalık bir yürüyüş yapacağız. Bu nokta Orta Asya'nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. Daha fazlasını söylemeyeceğim; kendi gözlerinizle görmeniz gereken bir şey. Burada öğle yemeği yiyeceğiz.

Akşam saatlerinde varış noktamıza ulaşacak, kamp kuracak ve çöl gökyüzünün altında yemek yiyeceğiz. Herkes yıldızlı geceye hayran kalmaya ve kayan yıldızların manzarasının tadını çıkarmaya teşvik edilir.


4.
Gün
Tuzbair Tuz Düzlüğü- Aktau

Sabah erkenden uyandırma çağrısı ve ardından doğanın ortasında kahvaltı. Daha sonra Bozjyra kanyonlarını keşfetmek için yavaş bir yürüyüşe çıkacağız.

Keşfimizden sonra tuz düzlüğüne doğru yola çıkacağız.

Tuzbayır Tuz Düzlüğü: Öğle yemeği vakti Tuzbayır Tuz Düzlüğü'ne varacağız. Tuzbayır genellikle Bolivya'daki Salar de Uyuni'ye benzetilir, 15 kilometre boyunca uzanan tuzlu arazi, bazen yağıştan sonra gökyüzünü yansıtan bir aynaya dönüşür.

Burada doğanın güzelliğinin ortasında hızlı bir öğle yemeğinin tadını çıkaracağız. Aktau Şehrine dönüş: Tuzbayır'ın güzelliğinden kopmak zor olsa da buradaki zamanımız sona ermek zorunda. Dört saatlik bir yolculuktan sonra, Aktau otelimize ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde.
Konaklama: Aston Hotel 3*+ VB
5.
Gün
Aktau

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Aktau şehrine serbest saatlerimiz olacak. Yorucu geçen bir safari programı ardından şehirdeyiz. Akşam saat 23:00 ‘de otelimizin önünde havalimanına çıkış yapmak için buluşuyoruz. Aktua havalimanına transfer. Ve AZAL Havayolları tarifeli seferine check in işlemlerimizi yapacağız. Uçuşumuz gece yarısı 02:50’de. 

6.
Gün
Aktau-Bakü

Gece yarısı uçağımız kalkacak. Hazar denizi kıyılarını geçerek Azarbeycan’ın başlenti Bakü’ye ulaşıyoruz. Alanda karşılanma ve otelimize transferimiz yapılıyor. Dinlenme. Kahvaltı alıyoruz. Saat 11:30’da şehir turumuz olacak. Bu turumuzda, Bakü’nün eski ve yeni güzelliklerini göreceğiz. Şehitlik, Nizami Caddesi, Çeşme Meydanı, Nizami Ganjavi, Rasul Zade Caddesi, Unesco korumasındaki Şirvanşahlar Sarayı, Muhammed Camisi, Kervansaray (Bukhara) Multani, Kız Kalesi görülecek yerler arasındadır. Konaklama: Otelimiz: Diamond Hotel Baku 4* vb..
7.
Gün
Bakü-İstanbul

Dikkat! Erken saatlerde otelimizde ayrılacağız. Pegasus havayolları tarifeli seferi ile SABIHA GÖKÇEN için uçuş saatimiz 05:10. Varışımız 07:15. 

EK BİLGİLER

GENEL ŞARTLAR

1- Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

2- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Modatatil gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Modatatil’ den alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Modatatil’ den bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Modatatil tarafından iptal edilmesi durumunda Modatatil’den herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Modatatil sorumlu tutulamaz.

3- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Modatatil iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

İptal ve değişiklik

4- Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Modatatil’e yazılı olarak bildirmek koşulu ile Modatatil tarafından hava yolu firmasına ödemesi yapılmış ve/veya taahhüt altına alınmış uçak biletleri hariç cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda uçak bileti bedelinden geriye kalan tur ücretinin %50’si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Modatatil ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar

5- Programda belirtilen turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Turlar sırasında misafirlerimize farklı rehberler eşlik edebilir.

6- Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Modatatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

7- Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ilave turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

8- Speed Boatlar ile yapılacak olan turlarımızda dikkat edilmesi gereken hususlar; tekneye binmeden hemen önce ağır yemek yenmemesi ve fazla miktarda su içilmemesi. Mide, Bel, Boyun şikayetleri olanlar ile hamile misafirlerimizin durumlarını rehberlerine bildirmeleri gerekmektedir.

9- Fiyatlara dahil olan hizmetler alanında belirtilen tur yada yemek hizmetlerine katılım sağlanmaması halinde iadesi yoktur.

Uçuşlar Hakkında

10- Modatatil hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.

11- Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Modatatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

12- 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.

13- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.

14- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

15- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.

16- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Modatatil sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

17- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, Modatatil’in sorumluluğunda değildir.

18- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.

19- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Diğer Hususlar

20- Modatatil misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Modatatil iptal koşulları geçerli olacaktır.

21- Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Modatatil tarafından bildirilecektir.

22- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Modatatil tarafından bilgi verilecektir.

23- Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

24- Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

25- Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.

26- Modatatil tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Modatatil tarafından garanti edilemez.

27- Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

28- Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.

29- Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.

30- Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.

31- Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).

32- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

33- Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

34- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

35- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.

36- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

37- Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

38- Modatatil zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

39- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Modatatil sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

40- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

41- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Modatatil’in herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Vize ve Pasaport

42- T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmaktadır.

43- Misafirlerimizin pasaportlarının seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

44- Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

45- Bu turdaki ülkelere giriş için vizeden muaf olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Modatatil sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

46- Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Modatatil sorumlu olmayacaktır.

47- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

48- 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#MTWTA001
LOKASYON:
Asya (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
Saat 19:00 da İstanbul Sabiha Gökçen Hava Limanı'nda.
BİTİŞ:
İstanbul Sabiha Gökçen Hava Limanı saat 07:15 varış.
İPTAL POLİTİKASI:
Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Modatatil’e yazılı olarak bildirmek koşulu ile Modatatil tarafından hava yolu firmasına ödemesi yapılmış ve/veya taahhüt altına alınmış uçak biletleri hariç cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda uçak bileti bedelinden geriye kalan tur ücretinin %50’si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Modatatil ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 yaş üstü ) (Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası 65 yaş üstü)
50 EUR
İptal Güvence Paketi (İptal Güvence paketi uygulaması ile misafirlerimize, her koşulda rezervasyonlarını cezasız iptal etme hakkı sunuyoruz. Bu uygulama ile turun hareket tarihinden 10 iş günü öncesine kadar rezervasyonunuzu iptal etmeniz mümkün. Rezervasyon iptalinde, tur ücretinin tamamı iade edilirken iptal güvence paketi bedeli ve varsa ek hizmet bedelleri (Vize, sigorta vs) iade edilmez.)
15 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 yaş altı ) (Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası 65 yaş altı)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın7 Gün
Asya
MTWTA001

1.190$

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:
Ana uçuş:
-Sabiha Gökçen/ Aktau, Bakü / Sabiha Gökçen uçuşu Pegasus Havayolları ile
Ara uçuş: Aktau- Bakü

Konaklamalar:
Aktau: 1 Gece erken check in +2 Gece Konaklama
Tuzbayır Bölgesi: 1 Gece Çadır konaklama
Bakü: 1 Gece erken check in +1 Gece Konaklama

*Programda belirtilen tüm Yemekler ve kahvaltıları dahildir.
*Tüm ulaşım /Tüm Transferler Dahildir.
*Bölgesel Yerel Türkçe rehberlik hizmeti
*İstanbul çıkışı/ dönüşlü Türk rehber hizmeti
*Zorunlu Seyahat Sigortası
HARİÇ OLANLAR:
Bütün yerel hizmetlerde kullanılan tipler Kişi başı /80 USD
Çıkış harç pulu
Programda olmayan diğer kişisel harcamalar