ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

29 Ekim Yurt İçi Kültür Turları

29 Ekim Kültür Turları gerek yurt içi gerekse de yurt dışı olmak üzere iki ana kategoride yer alır. Yurt içi turları da kendi aralarında farklı gruplara ayrılmaktadır. Batı Karadeniz, Doğu Anadolu, Kapadokya, Doğu Karadeniz, Likya, Mardin-Şanlıurfa turları olmak üzere kısa zaman dilimleri için en çok tercih edilen yurt içi turlardır.

29 Ekim tatillerini en verimli ve doya doya yaşamak için önerilen uçakla varış ve sonrasında tur araçları ile seyahattir. Herkesin zevkine ve ilgi alanına hitap eden bir tur programı mutlaka yer alır. Güneydoğu ve Doğu Akdeniz turları genellikle tarihi ve gastronomi turlarıdır. Yörenin tarihi ve kadim medeniyetlerine yapılan yolculuk, eşsiz lezzetlerle daha da keyifli hale gelir.

Kültür Turları İçerisinde Güneydoğu Turları

29 Ekim Kültür Turları, iki ya da üç günlük olmak üzere farklı rotalara göre oluşturulur. Doğu Karadeniz, Güneydoğu gibi yerler için bu turları kısa zaman dilimlerine sıkıştırmak zor olsa da imkânsız değildir. Profesyonel bir tur şirketi, doğru organizasyonlarla, hiç zaman kaybetmeden şehirlerde en çok görülmesi gereken karakteristik noktaları gezdirir.

Mardin turları denildiği zaman da akla sadece Mardin gelmemesi gerekir. Şanlıurfa, Gaziantep gibi sınır iller de bu geziye dahil olan illerdir. Mardin turlarında mutlaka Midyat, tarihi manastırlar, Süryani kiliseleri gezilir. Medeniyetler beşiği olan bu ilde telkâri örneklerinin yer aldığı atölyeler gezdirilir. Yöreye özgü lezzetler tanıtılır. Antep ve Halfeti, Mozaik Müzesi de tur kapsamında olan yerlerdir. Şanlıurfa Balıklı Göl ve tarihçisi, rehberler eşliğinde anlatılır.

Batı Karadeniz Turları

29 Ekim Kültür Turları denildiği zaman akla en çok Batı Karadeniz turları gelir. Şehirlerin güzellikleri tur rehberi eşliğinde dinlenir. Bolu-Abant ve Yedi Göller rotası sonrasında Safranbolu’ya varış planlanır. Tarihi evler, Cinci Hanı gezilir. Batı Karadeniz turları içerisinde öne çıkan bir başka yer de Amasra’dır. Doğası, tabii oluşumları ve Cenevizlilerden Osmanlılara kadar süregelen tarihi kemer ve yapıları gezilir. Yöreye özgü balıkları tadılır. Keyifli bir tatil planı yapmak isteyenler, 29 Ekim Kültür turları için fırsatlardan yararlanabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.